• |
ide | kryesore

Zjarr në një ndërtesë në Tajvan, 46 viktima dhe 41 të lënduar

-Instant, Lajme, Planet

46 persona kanë humbur jetën dhe 41 kanë mbetur të lënduar pas shpërthimit të një zjarri në një ndërtesë në Kaousioungk, Tajvan, sipas një deklaratë të qeverisë. Zjarri shpërtheu në një ndërtesë 40-vjeçare në  rrethin Yancheng të Kaohsiung në orët e para të mëngjesit.Policia po heton shkakun e zjarrit ndërsa dyshohet se mund të ketë qenë i qëllimshëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu