• |
ide | kryesore

Negociata kundër “non grata”/ Berisha i përgjigjet ambasadores Yuri Kim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha iu përgjigj një deklarate të bërë më herët të ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim e cila me anë të një komenti në Twitter u shpreh se nuk do të kishte asnjë lloj negocimi me persona të cilët ishin shpallur non-grata.


“Përcaktimi publik 7031(c) nuk është subjekt “negocimi” & askush nuk duhet të pretendojë se është “ndërmjetës”. Ata të cilët janë përcaktuar publikisht mund t’ua vënë fajin konspiracioneve, por faktet janë të pamohueshme”– shkroi Kim.


Në takimin me sipmatizantët e PD në Korçë, Berisha mohoi kategorikisht që të kishte bërë negocime pas shpalljes së tij non-grata dhe shtoi se i vetmi instrument të cilin ai kishte menduar kishte qenë gjykata e Francës ku edhe ka paditur sekretarin amerikan të Shtetit, Anthony Blinken.

“Në mënyrë absolute asnjë njeriu në botë nuk i kam kërkuar asnjë lloj ndihme. Zero. Pse? Gjykata, gjykata. Nuk kam fare as negociata, as stërnegociata, asnjë gjë. Edhe kryetari i thashë mos u përzieni, partia nuk ka punë me këtë çështje” – tha Berisha. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Kjo kinezja qeka nje cope mishi, tipike mentalitet kinez. Zaten kinezet dhe bythzite jan e ardhmja e amerikes. Ju rrujt kari Sales te negocjoje, karlliqe diletantesh gjoja diplomate

 2. Gjdo gje mund te ndodh, por te jesh perfaqsuese e shtetit me te fuqishen i Botes e mos te kesh sy per te par e vesh per te degjuar kjo Ambasadore esht.

 3. Berisha me ‘Foltoren‘ po kërcënon sigurinë në rajon! SHBA e sheh si një akt të rrezikshëm,ambs ju pergjigje deklarates se bylykbashit dhe jo salihut se kete nuk e pjerdh fare o ju dy shpellkaret mjerane te salihut

  1. Ik mer te qifsha patronazhsiten. Rilindja i qiu robt 8 vjet hashash nga Konispoli ne Vermosh e tonelatat e kokaines e pastrimi i parave vuuuu, Kimetja nuk ndjehet fare. Thuj ju lumt bytha qe shkerdhehet Ramazani me Sorrosin, pa Kimetes se pares, Ramazanit te dytit dhe bythqirave si ty te tretet, duhet tju qish robt ne gop.

 4. Qinezes po i vjen koha ta lere detyren per te bere zhurme ne ndonje vend rroskop te azise ku dhe minjte e haleve nuk do tja pjerdhin fjalimet apo citimet.. sa per Berishen…kjo i rruan TOPET malsorit. KAQ.

 5. Sales nuk i ha palla as per Kimeten dhe as per Ramazonin.Sala e din qe edhe 6-7 vjet do jetoje e shumta 10.E cfare i duhet Sales non grata nga Amerika.Asgje fare,Ai eshte 77 vjec tani per tani dhe nuk do jetoje edhe 100 vite te tjera.Ai po lufton vetem me tall topet me Kimeten, Ramazonin dhe Hollandezin , te arrije edhe nje here ne krye te vendit qe te ju tregoj klysheve te sorosit se eshte me i forte se ata.Sala ka mbaruar me kohen e vet.

 6. Lojra dhe vetem lojra… nuk e di kush i kujton apo ka degjuar per te famshet “lojra” ne kohen e largqoftit duke ndenjur njerezit/ mosha me aktive nje jave neper kodra/ shi e debore kot me koti….
  Askush nuk jep nje argument te besueshem as per çfare ishte dhe as per çfare eshte dhe, jo me, se çfare do te bejne tani e ne vazhdim…
  Siç ka qene do te jete….
  Kur flasin, … ne mazhorancen e puneve/ puna ka mbaruar me kohe … pergatitet loja e re….?
  Per popull asgje….pffffffffffffffffffffffffffffff
  Mjerim vellezer

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu