• |
ide | kryesore

Nga 8 nëntori SHBA hap plotësisht kufijtë për të gjithë të vaksinuarit

-Instant, Arkiva, Planet

SHBA ka njoftuar se do të rihapë kufijtë e saj për udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga 8 Nëntori.


Vendimi shënon fundin e kufizimeve të ashpra që janë vendosur ndaj udhëtarëve që nga marsi i vitit 2020.


Rregullat aktuale ndalojnë hyrjen për shumicën e qytetarëve jo-amerikanë që kanë qenë në Mbretërinë e Bashkuar dhe një numër vendesh të tjera evropiane, Kina, India, Afrika e Jugut, Irani dhe Brazili brenda 14 ditëve të fundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu