• |
ide | kryesore

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit/ Nis numërimi i 519 kutive të votimit nga KQZ

-Instant, Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur numërimin e 10% të kutive të votimit të zgjedhjeve të 25 prillit.


Në total, janë 519 kuti votimi që do të hapen dhe rivlerësohen. Kjo është një procedurë normale që bëhet për të kuptuar nëse ka pasur parregullsi gjatë zgjedhjeve.


Kujtojmë që nga zgjedhjet e fundit parlamentare në Shqipëri u shpall fituese Partia Socialiste me 74 mandate, 59 mandate siguroi Partia Demokratike, 4 Lëvizja Socialiste për Integrim dhe 3 Partia Social Demokrate.


6 Comments

  1. Keto ne gjuhen e populli tone pellazg(trim e sypatrembur) kane vetem nje emer: “Karlliqe”!!!

    Se vetem nr. i fleteve te votimit te pavlefshme, do duhej te perseriteshin si zgjedhje. Kaq!

  2. Numeroini dhe do shikoni qe ka parregullsi gjithansej . Por tek votat individuale do shikoni se atje eshte bere nami .
    Evetmja zgjidhje eshte votim dhe numerim elektronik . Si rregull dhe sipas ligjit zgjedhjet e asdhshme duhet te jene 100% elektronike por ju do shikoni se nuk do behen sepse politika kerkon te beje çte doje . Fatet e vendit varen nga shume çeshjte por me kryesorja eshte vota e lire dhe mbi te gjitha numerimi i sakt i saj .

  3. Në vjeshtën e vitit 1943 një partizan i plagosur serb ishte strehuar për disa muaj në kullën e Berishajve në Viçidol. Lind një afeksion me nënën e Saliut, asokohe vajzë e re, por kjo lidhje diktohet nga Zeqir Halili, xhaxhai i Saliut, që ka qenë një burrë i mençur dhe diskutojnë një darkë me burrat e tjerë të fisit, për ta vrarë partizanin serb që u kishte prekur nderin.

    Por Zeqiri shtiu mbi krevatin bosh, sepse serbi ia kishte mbathur pas njoftimit në kohë. Ky partizani serb (serbo-boshnjak) ka qëndruar në muajt shtator-tetor e nëntor në kullën e Berishës në vitin 1943, Saliu është lindur në 1 korrik 1944.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.