• |
ide | kryesore

“Dëm 40 mln euro”, PD thirrje SPAK: Hetoni 3 tenderat korruptivë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

PD përmes një deklarate për shtyp thotë se me vetëm 3 tendera që i quan korruptivë, qeveria ka shkaktuar një dëm 40 milion euro. Kriza energjetike për të cilën kryeministri Edi Rama ka shpallur dhe gjendjen e emerngjencës sipas PD po përdoret për të fshehur përgjegjësitë.


Sipas PD-së, nuk bëhet fjalë për një krizë globale, por krizë korrupsioni nga ana e qeverisë.


“Prej ditësh qeveria po përpiqet të shesë si krizë energjie, krizën e korrupsionit dhe keqmenaxhimit të KESH dhe OSHEE. Pas kësaj krize, qeveria po përpiqet të fshehë përgjegjësitë e saj, për gjendjen ekonomike në të cilën ndodhet shumica e familjeve shqiptare dhe sipërmarrësit e ndershëm, që nuk konkurojnë dot në një ekonomi jo konkuruese, të përqëndruar në pak duar”, shkruan PD, duke i mëshuar deklaratave të saj se kriza energjetike është alarm fals. Mes të tjerash PD i ka bërë thirrje SPAK që të hetojë shkaktarët e kësaj krize.


4 Comments

  1. Halli I Sali Berishes për të mos treguar se çfarë do bej, natyrisht që është I madh. Nëse nxjerr kandidat, I përçahet foltorja dhe shkojnë me Lulin. Nëse nuk thotë që do të jem vet kryetar, nuk I shkojnë gjithë ata të çmendur ne sallë. Nëse thotë do të jem kandidati për kryeministër nuk I shkon me njeri pas, se e dine qe jane të vdekur. Duke u përpjekur të notojë mes gjithë këtyre shkëmbinjve nënujor që i dalin në rrugën që ka nisur për të përdorur PD kundër SHBA

  2. qelbesira paymer gelboqja nuk qan hallin si do ja beje kur ti rritet cmimi I elektrkut po qan hallin e saliut, o perendi ne ca vendi jetojme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.