• |
ide | kryesore

Në Napoli vetëm Maradona nuk grabitej: Spallettit i vjedhin makinën, e ishte… një Panda

-Instant, Sport

Një situatë e sikletshme në Napoli për Luciano Spallettin. Makina e teknikut të të kaltërve është vjedhur në Corso Vittorio Emanuele. Makina ishte e parkuar pranë hotelit Brittanique, ku trajneri po qëndron bashkë me skuadrën e grumbulluar për ndeshjen në shtëpi në stadiumin Diego Armando Maradona. E sa për referencë të filmit “Tifozët”, vetëm Pide de Oro nuk grabitej në Napoli. Pas vjedhjes, tekniku i Napolit bëri denoncimin e Policia e Shtetit po heton rastin.


Duke u kthyer në hotel mbrëmjen e së enjtes, Spalletti kishte vendosur të mos e parkonte makinën e tij në garazh në mënyrë që të mbërrinte i pari në Castel Volturno të nesërmen. Sapo doli në rrugë të nesërmen në mëngjes, megjithatë, ai menjëherë kuptoi se makina ishte zhdukur. Vjedhja e detyroi trajnerin të raportojë faktin tek autoritetet dhe më pas të shoqërohet në qendrën sportive e të kaltërve për konferencën për shtyp në funksion të ndeshjes kundër Torinos.


Dy ditë më parë, edhe makina e gruas së Demme pësoi të njëjtin fat pranë Parkut Virgilian. Incidente që policia beson se nuk kanë lidhje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu