• |
ide | kryesore

Protesta dhe thirrjet “Kosova është Serbi”/ Kurti përgjigjet: Ekstremistët janë të inkurajuar nga Beogradi

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga Shkodra flet për protestën në ambasadën shqiptare në Serbi, ku një grup të djathtës ekstreme serbe kanë lëshuar thirrje “Kosova është Serbi”. Kurti u shpreh se ka ekstremistë që nuk duan ta pranojnë realitetin dhe për këtë janë të inkurajuar nga Beogradi.


Megjithatë, Kurti nënvizoi se ata janë një pakicë e zhurmshme dhe e papërfillshme.


“Në Kosovë ka ekstremistë që nuk duan ta pranojnë realitetin. Ata janë një pakicë e papërfillshme dhe e zhurmshme. Besoj se në përgjithësi janë të inkurajuar nga Beogradi”,deklaroi Albin Kurti.

Albin Kurti ishte në Shkodër për të parë ndeshjen e basketbollit mes ekipit të Vllaznisë dhe Prishtinës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Vizita e kryeministrit Kurti në Shqipëri vjen një ditë përpara se të mbahen zgjedhjet lokale në Kosovë.

8 Comments

  1. O Sali Komunisti , ky nuk oshtë
   Erion Shkerdhata , por
   oshtë Rexhep Mitrovica
   i dashur Sali komunisti
   Ju te Shqiperisë , prej Zogut e deri tani keni patur udheheqës Qena tradhëtar , të shitur , e të poshtër , kriminel e zuzarë , e së fundmi edhe Drogirasha e Mafiasha
   ??????????????

  2. Albini u fut shkopin e gomes ne byth, ty dhe gjithe debilave serb si puna jote.Atij nuk i ha palla por buburrec qe zvarriten

   1. Keni për tja pa hajrin Albinit kur tju a marri Trepçën Serbia.Ai që hoqi taksën produkteve serbe o qorra shqipfoles!

 1. Kjo eshte genjeshter
  Kosova eshte Turqi, ja shiko kryeminstri me mbiemer Kurdi, presidentja b.derre me mbiemrin Osmani. Cfare ka turqia me shume? Me pak ka do thoja une.

  1. Albini te shkerdheft motren ku ta kesh,kurse ti bythqier ik shko beji gojore Ramazonit katunarit te surrelit

 2. Cudi e madhe me keta serbet, sa te prapambetur jane. Si nuk e kene kuptuar Ramen qe po ben

  Open Ballkan. Rama duhet te coje patronazhistet tua shpjegoje, se ne se behet Open ballkan atehere

  jo vetem Kosova por edhe Shqiperia do jete Serbi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu