• |
ide | kryesore

Ronaldo i përcakton kufijtë Solskjaerit: “Tani do të luaj çdo ndeshje titullar”

-Instant, Sport

Kjo nuk është asgjë e re për ata që e dinë dëshirën e Cristiano Ronaldos për të dalë gjithmonë në fushë dhe për të shkatërruar çdo rekord. Nuk ishte e vështirë të parashikohej që pankina kundër Evertonit nuk mund të kapërcehej lehtë nga CR7. E në fakt The Sun raporton prapaskenën e destinuar për të shënuar një pikë kthese në sezonin e Manchester United. Sipas një burimi të klubit pranë tabloidit anglez, kampioni portugez i ka sqaruar gjërat direkt me teknikun e tij Solskjaer.


Sipas The Sun, tekniku i United ishte i bindur se CR7 ishte i lodhur pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Villarreal dhe fillimisht e vendosi në pankinë dhe më pas e nxorri në fushë në pjesën e dytë. Ronaldo, megjithatë, ka dashur të sqarojë Solskjaer se ai dëshiron të luajë të gjitha ndeshjet si titullar dhe se ai do t’i tregojë atij vetë se kur nuk do të jetë në gjendje ta bëjë këtë. Ai, më pas, shtoi se ishte transferuar në Mançester për të fituar trofe dhe se prandaj është e nevojshme të dalësh me lojtarët më të rëndësishëm në fushë në të gjitha ndeshjet.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu