• |
ide | kryesore

Del EXIT POLL/ Kush është fitues i zgjedhjeve për Prishtinën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

RTV Dukagjini ka publikuar Exit Pollin e realizuar nga kompania UBO Consulting lidhur me rezultatet e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit.


Sipas këtij Exit Poll, në komunën e Prishtinës me rezultat prin Arben Vitia i Lëvizjes Vetëvendosje me 43.2 % të votave.


I dyti në renditje del të jetë Përparim Rama i LDK-së me 27.8 % të votave

Në vendin e tretë sipas këtij sondazhi me vota ka dalë

Ndërkohë partitë tjera që kanë garuar në këto zgjedhje kanë dalë me këto rezultate.

PDK: 21.9%

AAK: 4.4%

AKR: 2.3%


3 Comments

  1. Pranojeni apo jo ju te lapsit por nga exit pollet duket qarte qe keto zgjedhje ishin deshtim i plote per qeverine e Albinit. Duhet shume sforco me gjet 1 te majte te suksesshem ne qeverisje. Me kollaj e ke me kujtu deshtime spektakolare si ato te Holland e Tsipras ne qeveri dhe te Corbyn ne opozite qe i dha nje nga rezultatet me te zi ne histori laburisteve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *