• |
ide | kryesore

Ndërron jetë aktorja e njohur e ‘Black Panther’

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktorja Dorothy Steel, e njohur për rolin e saj në filmin “Black Panther”, ka ndërruar jetë në moshën 95-vjeçare.


Sipas ‘People’, aktorja vdiq të premten në mëngjes në shtëpinë e saj në Detroit dhe vdekja e saj u konfirmua nga agjentja , Cindy Butler.Steel ishte përfshirë edhe më parë në prodhimin e filmit të ‘Black Panther: Wakanda Forever’, i cili i filloi xhirimet në qershorin e kaluar dhe më pas ajo u dërgua përsëri në qytetin e saj të lindjes për të kaluar kohë me familjen. Dorothy më parë ka treguar se ishte nipi i saj , i cili e inkurajoi për të marrë pjesë në këtë projekt.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu