• |
ide | kryesore

Serie A/ Bajrami nuk e shpëton dot Empolin, poker i Atalantës: Sampdoria rrëzohet në Cagliari

-Instant, F1, Sport

Empoli rrëzohet në shtëpi, i dominuar nga Atalanta, ndërsa mesfushori i kombëtares, i aktivizuar vetëm në gjysëm orën e fundit të ndeshjes, nuk mundi ti ndryshojë fytyrën skuadrës së tij. Fitore edhe për Cagliarin, që i bën tris Sampdorias, ndërsa ndahen në barazim dy ndeshjet e tjera.


EMPOLI 1-4 ATALANTA
Atalanta, në ditëlindjen e 114 të klubit, fiton në Empoli (4-1) dhe rishfaqet në renditjen që ka rëndësi. Ilicic zhbllokon ndeshjen në hapje dhe më pas gjen dyfishimin me një gol të shkëlqyer. Toskanët arrijnë të shkurtojnë diferencën me Di Francescon, por në fillimin e pjesës së dytë pësojnë golin e tretë me Vitin, i cili befason portierin e tij me një autogol. Menjëherë më pas Ilicic humbet një penallti, por Zapata mbyll llogarinë në fundin e ndeshjes.


UDINESE 1-1 BOLOGNA
Në javën e tetë të Serie A, përfundon 1-1 mes Udineses dhe Bolonjës. Në Dacia Arena, friulanët luajtën të gjithë pjesën e dytë me dhjetë lojtarë pas të kuqes në minutën e 38-të për Pereyran: të besuarit e Mihajlovic u munduan të përfitojnë nga kjo situatë duke kaluar në avantazh në minutën e 67-të me Barroë, por skuadra e Gottit mori barazimin falë goditjes me kokë të Betos në të 82’. Bardhezinjtë kështu ngjiten në kuotën e 9 pikëve, ndërsa bolonjezët arrijnë në 12.

GENOA 2-2 SASSUOLO
Me një gol në minutën e 90 nga Vasquez, në debutimin e tij në Serie A, Genoa gjeti barazimin in-extremis kundër Sassuolos: në Marassi përfundoi 2-2. Dy gola në tre minutë, 18 ‘dhe 21’ të miqve me ish-Scamaccan, tronditën Genoan, që gjithësesi u kthyen në lojë, të tërhequr nga Destro, i cili shkurtoi distancën. Sirigu ndaloi Gjuricic, ndërsa Scamacca humbi shansin për golin e tij të tretë, bashkë me Ekuban që dështoi të barazonte në dy mundësi të mira, përpara se ta bënte Vasquez.

CAGLIARI 3-1 SAMPDORIA
Në ndeshjen e drekës të javës së tetë të Serie A, Cagliari mundi Sampdoria 3-1 dhe rrëmbeu fitoren e tyre të parë të sezonit, duke kapur dorianët në kuotën e 6 pikëve. Në Unipol Domus, sardët menjëherë zhbllokuan ndeshjen me një goditje me kokë të Joao Pedro (4′), ndërsa Candreva goditi shtyllën. Në pjesën e dytë Caceres (75 ‘) dyfishoi rezultatin dhe Thorsby (83’) u përgjigj në përpjekje të rihapë ndeshjen, por Joao Pedro (94 ‘) i dha fund me golin e tretë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu