• |
ide | kryesore

Vihet nën hetim aktori i njohur turk

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori  i njohur turk Burak Ozçivit është akuzuar së fundmi nga 4 punonjës të serialit “Osman” për ofendim.


Një nga punonjësit që ka akuzuar aktorin ka treguar për mediat të gjithë ngjarjen. “Në ditën e incidentit Burak, aktori kryesor i serialit, doli nga çadra ku ishte dhe mallkoi drejt stafit të xhirimit, duke na parë në sy një nga një. Pastaj ai u largua. Ai u kthye menjëherë dhe tha përsëri të njëjtat mallkime. Kur punëtorët e grupit dëgjuan mallkimet e tij, ata u tronditën dhe askush nuk foli.Burak ka patur veprime të ngjashme me njerëz të ndryshëm dhe më parë megjithëse jo aq rëndë “, u shpreh punonjësi.Pas kësaj deklarate  ka nisur një hetim kundër Burak  me akuzën e “fyerjes publike të më shumë se një personi”. Ndërkohë aktori është shprehur në lidhje me këto, deklarata:“Unë i njoh njerëzit e përmendur si ankues sepse ata janë ekuipazhi i serisë televizive ‘Osmani’. Sigurisht që nuk i kam fyer siç pretendojnë. Është e vërtetë që mjedisi i vendosur është stresues. Por asnjë sharje apo fyerje nuk doli kurrë nga goja ime. Kushdo që më njeh mirë e di që unë nuk jam një person që mund t’i shqiptoj këto mallkime. “


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu