• |
ide | kryesore

Zbulohet kur do të zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nesër do të zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për 25 zgjedhjet e prillit.


Mbledhja do mbahet në orën 15:00. Ndërkohë në rend dite do të diskutohen:


Deklarimi i konstituimit të Komisionit Hetimor dhe prezantimi i anëtarëve të tij.
Deklarimi i qëllimit të ngritjes së Komisionit.
Përcaktimi i detyrave të Komisionit.
Shqyrtimi dhe miratimi i Rregullores së brendshme të funksionimit të Komisionit Hetimor.
Zgjedhja e Sekretarit të Komisionit.
Vlerësimi i të dhënave paraprake, që përbëjnë plan paraprak hetimi dhe deklarimi i hapjes së hetimit.
Përcaktimi i mbledhjes së ardhshme të Komisionit.

Gjithashtu gazetari Osman Stafa bën me dije se Komisioni Hetimor përbëhet nga 15 anëtarë, të cilët janë:

Enkelejd Alibeaj Kryetar PD
Toni Gogu Zëvendëskryetar PS
Klotilda Bushka anëtare PS
Blerina Gjylameti anëtare PS
Aurora Mara anëtare PS
Klevis Xhoxhi anëtar PS
Nasip Naço anëtar PS
Petro Koçi anëtar PS
Bardhyl Kollçaku anëtar PS
10.Gazmend Bardhi anëtar PD

Oerd Bylykbashi anëtar PD
Ferdinand Xhaferraj anëtar PD
Ervin Salianji anëtar PD
Kreshnik Çollaku anëtar PD
Petrit Vasili anëtar deputet i pavarur

2 Comments

  1. Tupanat bien në çdo pasdite perëndimi përgjatë turit të qyteteve, përligjen si lajmëtarë te shkarkimit të kreut demokrat, por zhurma e prodhuar nuk qaset si bindëse. A është Berisha ende kryetari i orkestrës së PD apo thjesht një i ftuar në ceremoninë mortore të partisë?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.