• |
ide | kryesore

Asnjë viktimë dhe vetëm 1 rast me Covid-19 në Kosovë

-Instant, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19.  Ndërsa, pas një kohe të gjatë, Kosova ka regjistruar vetëm 1 rast të ri të infektuar me virus.


Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, nga 1 mijë e 419 testime, 1 qytetar ka rezultuar pozitiv në COVID-19.


Sot janë shëruar 42 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.936.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.419 testime, 1 qytetar ka rezultuar pozitiv në COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 42 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.936”, njofton IKSHPK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu