• |
ide | kryesore

Ndërron jetë bateristi i Elvis Presley

-Instant, Paparazzi, Slider

Bateristi Ronnie Tut ka ndërruar jetë në moshën 83 -vjeçare.


Lajmi u bë i ditur  nga vajza e tij Terry përmes rrjetit social, Facebook.”Me pikëllim të madh ju njoftoj se unë dhe familja ime kemi humbur babanë tonë të dashur. Bateristi legjendar Ronnie Tut “u largua nga ndërtesa”.Ai vdiq në shtëpinë e tij, i rrethuar nga familja e tij,” shkruajti ajo në njoftimin e saj.  Ronnie ishte bateristi i grupit mbështetës të Elvis (TCB) nga 1969 deri në 1977.


Who was Ronnie Tutt and what was his cause of death?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu