• |
ide | kryesore

Nga sot përgjysmohet numri i urbanëve në Tiranë, reagon bashkia

-Instant, Lajme, Të fundit

Unioni i Transportit Publik këtë të hënë ka njoftuar se duke filluar nga sot do të punojnë me gjysmë kapaciteti të mjeteve urbane. Përmes një njoftimi për mediat, përfaqësues të Unionit thanë se ky vendim është marrë ndim i tillë duket se është marrë pasi ato ende po vuajnë nga pasojat ekonomike të shkaktuara nga pandemia e Covid, që solli rritjen e çmimit të naftës duke i bërë ato ta kenë të vështirë punën në kapacitet të plotë. Sipas tyre, nuk është marrë asnjë masë që të plotësohen kërkesat ekonomike që u janë premtuar  dhe deri në zgjidhjen e kërkesave të tyre do të punojnë me gjysmën e kapaciteteve.


Bashkia e Tiranës ka reaguar ndaj këtij njoftimi duke sqaruar se po e ndjek situatën dhe po merr masat përkatëse, konform kontratës me operatorët e transportit.5 Comments

  1. Sali Berisha, pas vendimit të SHBA që e tha hapur, që PD ta mbrojë jo me fjalë, port ë bëhet digë që në çdo rast doktori të ketë më shumë kohë e hapësirë për të përgatitur lëvizjet e tij. E Lulzim Basha nuk ja dha, madje e deklaroi hapur se “PD-ja nuk do të jetë asnjëherë bunker për interest personale të askujt”. E këtu duhet parë realisht përplasja dhe prishja e paktit mes Bashës dhe Berishës.

  2. Duket si levizje e koordinuar mes paleve per te shtuar nivepin e zgrapjes
    (Dhe ky trolli i bashkise siper qe fut berishen eshte prova, keta nuk nderhyjne asnjehere pa urdher)

  3. Ky vend eshte bere me keq se xhungel. Te ikim naten pa e kthyer koken me mbrapa, madje me vrap. Ketu nuk ka asnje lloj rregulle, qofte ato me minimalet, eshte kush te shqyej me shume tjeterin. Neveri.

  4. Ai qe ka komentuar i pari ketu ne kete faqe eshte ai –mut-ngrensi-i perditshem ,ai moter dhe grua qiri qe komenton vend dhe pa vend ,pa -lidhje-.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.