• |
ide | kryesore

Pas protestave para ministrisë së Arsimit, studentët e FSHN lejohen të hyjnë në auditore pa vaksinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Protesta që studentët e Fakultetit të Shkencave Natyrore organizuan para ministrisë së Arsimit ka patur ndikimin e saj pasi ata janë lejuar të futen në auditor dhe nëse ishin të pavaksinuar. Ditën e sotme ishte paralajmëruar një protestë që do të niste në orën 10:00 tek sheshi Nënë Tereza dhe do të vijonte me marshimin drejt kryeministrisë, por plani ndryshoi kur një pjesë e studentëve, përkatësisht ata të Fakutletit të Shkencave Natyrore, u zhvendosën drejt ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve.


Edhe Rektorët e Korçës, Elbasanit dhe Durrësit kanë lejuar të futen në auditor edhe studentët e pavaksinuar.


3 Comments

  1. Pasi e shkaterruan krejt sistemin arsimor ne 30 vjet permes mafjes se arsimit ( perfaqsuar denjesisht nga cdo minister arsimi pa asnje perjashtim) tani duan te lene pa u shkolluar dhe ata pak qe duan seriozisht te shkollohen qe te ngrene ne kembe jetet e tyre.ncncnc.Futuni me force neper universitete dhe vazhdoni perpara fort. Pa harruar qe keni ne krye nje injorant hajdut drogmen dhe te pa shkolle dhe pa familje.

  2. Kur do dale ne komunikim ajo biba ministreshe?
    Apo do te shkruaje ne facebook pasi te haje darken ?
    Bravo studente, mos u dorezoni, mbroni te drejtat tuaja kushtetuese. Kjo eshte qeveri facebook-u, pa bythe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu