• |
ide | kryesore

Prapaskena e zbuluar, Handanovic i kërkoi Sarrit të hapte portën: “Përse nuk bëre si Bielsa?”

-Instant, Sport

Dy ditë pas fërshëllimës së fundit të Lazio-Inter, jehona e polemikës mbi golin e shënuar nga Felipe Anderson, me Dimarco të rrëzuar në tokë, nuk është shuar ende. Rregullore apo mungesa e fair play? Kjo është ajo që Samir Handanovic dhe Maurizio Sarri kanë diskutuar menjëherë, pas përfundimit të ndeshjes nga Irrati, në tunelin që çon në dhomat e zhveshjes së Olimpicos.


“Pse nuk u ndalët?” ka pyetur, siç zbuloi La Gazzetta dello Sport, portieri i zikaltërve duke iu drejtuar trajnerit të Lazios, i cili është përgjigjur: “Por unë, më shumë sesa të ngre dorën lart drejt të mive, çfarë tjetër mund të bëja?”. Një ‘justifikim’ që nuk është i mjaftueshëm për kapitenin e Interit, i cili nervozon Sarrin duke i thënë: “Mund të kishe bërë si Bielsa, a të kujtohet Bielsa?”.


Portieri slloven i referohej asaj që ndodhi në prill 2019, kur Leeds – atëherë në Championship – shënoi kundër Aston Villas me një kundërshtar në tokë dhe menaxheri argjentinas urdhëroi lojtarët e tij të përgjigjeshin, duke ndaluar dhe lejuar Villans të shënonin pa u penguar. Një barazim fatal për Leeds, i cili kështu i dha lamtumirën promovimit të drejtpërdrejtë në Premier League.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu