• |
ide | kryesore

A do të ulet ora policore? Përgjiget zv.ministrja Rakacolli

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, deklaroi se momentalisht nuk flitet për një ulje e orës policore në vend.


Rakacolli deklaroi se orari policor varet nga shifrat e Covid-19, dhe shifrat nuk sugjerojnë një rreptësim të kësaj mase anti-Covid.


“Kjo varet në varësi të shifrave, se si do t’i kemi ato. Deri në diskutimet që kemi bërë, të javës së kaluar, shifrat nuk na sugjerojnë një gjë të tillë, por jemi në varësi të shifrave.” – u shpreh Rakacolli për Neës 24 nga ku bëri edhe thirrje që qytetarët të vaksinohen.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.