• |
ide | kryesore

Tërmet në jug të vendit/ Lëkundet Gjirokastra

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme në jug të vendit.


Ai ka pasur një magnitudë 3 të shkallës Rihter dhe epiqendra e tij ka qenë në afërsi të Gjirokastrës.


Thellësia e goditjes ka qenë vetëm 14 km.

Deri në këto momente nuk raportohet për dëme materiale përveç momenteve të frikës tek banorët.

Ky është tërmeti i dytë në vend pas atij të Lezhës mbrëmjen e së dielës me magnitudë 4.5 Rihter. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu