• |
ide | kryesore

FOTO/ Qindra persona në varrimin e 11-vjeçares shqiptare në Itali

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vogëlushja shqiptare Emauela Brahja është përcjellë në banesën e fundit pasi 2 ditë më parë u përplas nga një automjet përpara derës së shtëpisë së saj në provincën Campodarsego në Padova.


Në ceremonië e lamtumitës së 11-vjeçares morën pjesë qindra banorë të komunitetit vendas si shenjë proteste për ngjarjen e rëndë.


Babai Agroni dhe nëna Esmeralda, motra e vëllai, por edhe një komunitet me shqiptarë u mblodhën në funeralin e saj.

Mediat italiane shkruajnë se gjatë meshës edhe prifti u përfshi shumë nga emocionet dhe në një moment iu desh që të ndalonte një prej predikimeve.

Vajza u përplas pranë vijave të bardha nga një furgon që drejtohej nga një 36-vjeçar italian. Autoritetet thanë se makina nuk ka qenë me shpejtësi të madhe, por goditja ka qenë fatale. ©LAPSI.al

U aksidentua të hënën në mbrëmje, vdes në spital 11-vjeçarja shqiptare –  Dosja AL Po shkonte në shtëpi me biçikletë, e përplasi furgoni! Ndërron jetë 11  vjeçarja shqiptare në Itali – Albeu.comSiamo tutti sconvolti», il sindaco dichiara il lutto cittadino nel giorno  dei funerali di Emanuela Reschigliano, muore in bici a 11 anni dopo lo schianto con un furgone -  CorrieredelVeneto.it

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu