• |
ide | kryesore

Kollë, temperaturë dhe dhimbje fyti/ Vjen viroza që ngjan me covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Temperaturë, kollë me dhimbje fyti dhe deri frymëmarrje pak të rënduar. Këto shenja të ngjashme me covid kanë prekur një sërë qytetarësh sidomos në Tiranë kohët e fundit duke i alarmuar të prekurit se janë infektuar me covid.


Mjekët thonë se ngjashmëria e simptomave të virozave dhe Covid në ditët e para ka bërë që të shtohet numri i testeve të shpejta për të ndarë diagnozën.Sipas të njëjtave burime të prekurit janë të grupmoshave të ndryshme, duke filluar nga fëmijët deri tek më të rriturit. Në një prononcim të transmetuar në TCH, një mjeke tha se në qarkullim janë paralelisht dy infeksione virale. ©LAPSI.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *