• |
ide | kryesore

LAJM I FUNDIT/ Pezullohen nga detyra shefi i komisariatit të Korçës dhe 5 policë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pezullohen nga detyra 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi i komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi i qarkullimit Kelmend Pikuli.


Mësohet se 4 të tjerët janë punonjës të qarkullimit. Burime bëjnë me dije se prokuroria e Tiranës ka hetuar kryesisht për veprën penale “ushtrim i ndikimit të paligjshëm” për shefat, ndërsa “shpërdorim detyre” për punonjësit e tjerë.


Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për shefin e Komisariatit dhe pezullimin nga detyra. Sipas informacioneve të siguruara, bëhet fjalë për 2 raste të kapjes së drejtuesve të mjeteve në shkelje administrative.

3 Comments

  1. Ndryshimet kushtetuese do të jenë prita e parë ku “fisi Basha-Hoti” dhe fisi Berisha do të përballen për të kuptuar fuqinë e tyre. Dhe kjo do të ndodh në parlament. Berisha është i detyruar të zgjedh pro ose kundër Bashës, kur të vihet para faktit të kryer të propozimeve për ndryshime të Kushtetutës.

    Më 2008, kur ia I bëri ndryshimet me Edi Ramën, kush nuk I votonte ikte nga PD. Dhe të mendosh që ai beri marrëveshje me Edi Ramën ne kurriz te PD, për të shpëtuar nga përfshirja e djalit të tij në Gërdec. Meqë është njeri që ka qejf “konsekuencën” politike, duhet të jetë gati të provojë të njëjtin standard për mbështetësit e tij, nëse votojnë kundër.

  2. Qenka lodhur shume ASPAK-u keto kohe, paska kapur goxha peshk. Ne fund asnje prej ketyre nuk do e shohe qeline, sic nuk e pane Saimir Tahiri dhe Adriatik Llalla. Dhe sa me shume te vazhdoje e zgjatet kjo histori, aq me i dukshem do behet deshtimi dhe aq me pak njerezit do besojne te reforma ne drejtesi. Filloni nga lart sepse peshku qelbet nga koka. Po mos kete perkrahje politike apo mbeshtetje nga shteti nuk guxon kush te mendoje te shkele ligjin, jo ta beje. Keni 45 vite shembull per kete, kishin frike shqiptaret “trima” e “gjaknxehte” se mos flisnin ne gjume, jo me zgjuar

  3. Qenka lodhur shume ASPAK-u keto kohe, paska kapur goxha peshk. Ne fund asnje prej ketyre nuk do e shohe qeline, sic nuk e pane Saimir Tahiri dhe Adriatik Llalla. Dhe sa me shume te vazhdoje e zgjatet kjo histori, aq me i dukshem do behet deshtimi dhe aq me pak njerezit do besojne te reforma ne drejtesi. Filloni nga lart sepse peshku qelbet nga koka. Po mos kete perkrahje politike apo mbeshtetje nga shteti nuk guxon kush te mendoje te shkele ligjin, jo ta beje. Keni 45 vite shembull per kete, kishin frike shqiptaret “trima” e “gjaknxehte” se mos flisnin ne gjume, jo me zgjuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu