• |
ide | kryesore

Moviola/ Goli i Portos kundër Milan për tu anulluar, Cesari: “Gabim i rëndë i arbitrit në golin e Luis Diaz”

-Instant, Sport, Video

Pas humbjes së Milan kundër Portos, episodi që shënoi ndeshjen në Do Dragao zë vendin e pare të polemikave. Në veçanti, kontakti mes Taremi dhe Bennacer, që i parapriu goditjes së Luis Diaz që mposhti Tatarusanun, përfundoi në fokusin e Graziano Cesarit. “Taremi nuk shikon topin, por shikon Bennacer – shpjegoi ai, duke kritikuar gjyqtarin Brych -. Nuk ka dyshim se është një faull. Është një gabim serioz nga gjyqtari”. “Sonte një arbitër gjerman gjithashtu fishkëlleu një penallti për Liverpoolin për një faull të barabartë – shtoi ai. Dy interpretime krejtësisht të ndryshme”.“Bennacer shikon gjithmonë topin, ndërhyrja e Taremi është e pasaktë. Mesfushori i Milanit kërkon topin, ndërsa sulmuesi i Portos shikon vetëm kundërshtarin për të marrë topin – vazhdoi Cesari, duke komentuar përsëri episodin -. VAR mund të ndihmonte arbitrin, një gabim i tillë është i papranueshëm”. “Drejtuesi i garës e sheh episodin, por është larg: ky sidoqoftë është një gabim i qartë dhe i dukshëm. Është një gabim i madh”, përfundoi ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu