• |
ide | kryesore

PAMJE TE RENDA/ Del VIDEO e rrëmbimit të Jan Prengës, trupi i pajetë tërhiqet zvarrë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pamjet e rënda që shihni më poshtë tregojnë momentet kur Jan Prenga, 49-vjeçari i cili u rrëmbye mesditën e 17 janarit të vitit 2020 në Kamëz, nxirret i pajetë nga një ‘Range Rover’, nga personat që e morën peng.


Gazetarja Klodiana Lala ka publikuar për emisionin e saj “Në shënjestër” në ‘News24’ pamjet nga kamerat e sigurisë brenda garazhit të kompleksit luksoz ‘Golden Resort’, me vendndodhje në fshatin Pjesëz në Shijak.


Siç e shihni edhe nga pamjet e siguruara në të njëjtën ditë, trupi i 49-vjeçarit Jan Prenga nxirret i zhveshur nga makina e bardhë. Është ky momenti kur 4 persona të maskuar transportojnë trupin e tij në një furgon të bardhë brenda garazhit. Kujtojmë se trupi i tij ende nuk është gjetur. /BW

Pengmarrja: Jan Prenga hyri i pajetë në resort, u mbajt 20 minuta në garazh  - YouTube
Jan Prenga

7 Comments

  1. Nuk qenka prove kjo video qe pasi i arrestuan i liruan te gjithe. Te dhjefsha spakun e sorrës. Mafja drejton kete vend.

    1. Po vetem teke ne ndodhe se po vrave ne kamer dhe vjedhe ne kamer nuka ka prova….. Seq me kujtone 2011 kure Sali Berisha vrave 4 vet ne mest te buevardit duke e pre e gjith Shqiprija por gjygjtaret dhe prokurore tane thane se nuk ka prova po ilir Meta duke vjedhur ne video thane se eshte fallco… Edhe tani per ket krime barbare se veqe SiS dhe Talibane munde te kishin vepruare ne ket menyre thone nuka prova turpe per SPAKUN.. poshte drejtsija kriminela dhe politikanet hajduta si Edi Rama Erdogani Turku Sali Vrasin ilir hajduti dhe Lulzim hajduti

    2. Dhe golden resort u hoq nga sekuestro, u la prape ne dispozicion per te tilla pune !! Shtet leshi, shtet mafioz.. ku eshte SPAK ??

  2. spaku po favorizon krimin ne çdo nivel dhe me sa duket kete ceshtje po e mbyll me urdher nga lart. duke pasur gjithe ato prova nga ekuadori, angli e deri ne shqiperi ceshtja shkon drejte mbylljes. te qifsha reformen ne drejtesi qe dirigjohet nga droga.
    dhe si mund ti hapen negociatat nje vendi rrumpalle ku krimi ben ligjin. vet sekti i rilindjes e di qe keto marifetet me integrime e detyra shpije si beson njeri as be BE e as ne albanistan

  3. O shtet me njerez te mallkuar ne krye pse nuk marrin denim keta??? Te dale te pakten njeri dhe te jape nje arsye o plehra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu