• |
ide | kryesore

Pfizer nuk ndalet/ Shtëpia e Bardhë bindet që të lejojë aplikimin e vaksinës tek fëmijët 5 deri në 11 vjeç

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Sipas një njoftimi nga Shtëpia e Bardhë, së shpejti fëmijë të grupmoshave 5 deri në 11-vjeç do të marrin një vaksinë kundër Covid-19.


Këtë vaksinë fëmijët mund ta marrin tek mjekut, në farmaci ose ndoshta në ambientet e shkollave.


Ky njoftim vjen pasi vaksina Pfizer pritet që të autorizohet për përdorimin tek fëmijët më të vegjël brenda javës, shkruajnë mediat e huaja.

Lexo më tej: Raporti i Public Citizen/ Pfizer ushtron presion dhe bullizon qeveritë në të gjithë botën për përfitime personale 

Ndërsa gjatë dy javëve të ardhshme pritet që rregullatorët federalë të takohen për të vlerësuar përfitimet e dhënies së vaksinave tek fëmijët.

Koordinatori i Shtëpisë së Bardhë për Covid, Jeff Zients tha se është duke u përfunduar plani për planifikimin operacional që të sigurohet vaksinimi tek grupmosha 5 dhe 11-vjeç.

“Ne jemi duke përfunduar planifikimin operacional për të siguruar që vaksinimet për fëmijë të moshës 5 deri në 11-vjeç të jenë në dispozicion”, ka thënë më tej ai.

5 Comments

  1. Amerika Satani i madh.

    Qendra e cifuterise nderkombetare qe ka kapur kombin Shqiptar prej gryke qe ne 1991.

    Delet ne Shqiperi dhe Kosove, pervec nje pakice nuk e kuptojne ende kete gje.

    Frika dhe pro amerikanizmi ( pa kuptuar se kush e sundon Ameriken) idiotesk u ka zene syte e arsyes.

  2. Lajme ushqim per idiote. Qartesisht thote qe eshte ne dispozicion. Vaksinimi eshte me deshire sikurse jane vaksinime te tjera. Vaksinimi i foshnjave eshte gje normale. Per ata qe nuk duan le te hiqen verdalle spitaleve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu