• |
ide | kryesore

Ish presidenti Donald Trump, së shpejti me një rrjet social të tijin

-Instant, Paparazzi, Slider

Ish presidenti i SHBA-së , Donald Trump ka zbuluar së fundmi se do të hap rrjetin e tij social të quajtur ,”Truth Social”.


‘Truth Social’ do të krijohet përmes një kompanie të re të formuar nga bashkimi i Grupit të Mediave dhe Teknologjisë Trump dhe një kompanie të veçantë blerjeje (SPAC), sipas një njoftimi për shtyp të shpërndarë nga të dy organizatat.Twitter, Facebook dhe mediat e tjera sociale e ndaluan ish presidentin të përdorte shërbimet e tyre pas një fjalimi të tij në të cilin ai pretendoi se zgjedhjet ishin mashtrim dhe se u vodhën. Kjo situatë nxiti dhunë dhe Twitter e Facebook vendosën ta ndalonin Trump të shkruante statuse.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.