• |
ide | kryesore

Komiteti i Ekspertëve vendos nesër nëse do të merret një dozë e tretë e vaksinës

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu është shprehur se Komiteti i Ekspertëve ka rekomanduar futjen në protokolle të dozës së tretë të vaksinës për koronavirusin. Para gazetarëve në Shkodër, Manastirliu bëri të ditur se Komiteti ka këshilluar jo vetëm dozën e tretë, por edhe uljen e fashës së moshës për vaksinim.


Komisioni teknik i  vaksinimit ka diskutuar dhe ka rekomanduar dozën e tretë të vaksinës, uljen e fashës së grupmoshës për vaksinim +16 vjeç dhe kanë rekomanduar vaksinimin për moshat 12 vjeç që kanë probleme shëndetësore. Këto rekomandime do të diskutohen nesër nga Komiteti Teknik i Ekspertëve”, tha Manastirliu. 


Një grup ekspertësh që këshillon Organizatën Botërore të Shëndetësisë për vaksinat, rekomandoi që njerëzit e moshuar dhe ata me sistem të komprometuar imunitar të marrin dozën shtesë të vaksinës kundër koronavirusit. Shumë vende të pasura, përfshirë Britaninë, Francën dhe Shtetet e Bashkuara, kanë rekomanduar tashmë dozën e tretë për të moshuarit dhe personat me probleme imunitare.

6 Comments

  1. ME KETA COVIDJOTE QE JANE KETU LE TE CPOHEN 10 HERE VETEM NEVE TE TJEREVE NA LINI REHAT JA KEMI FALUR DOZAT ATYRE QE KANE FRIKE NGA COVIDI!

  2. Ja kriminelat si po e ulin dalengadale moshen e vaksinimit dhe po rrisin dozat per te rriturit duan qe ti vdesin me zor njerezit!!!!
   VARJEN NE LITAR PAK E KENI O KRIMINELAT E SORROSIT DHE KILL GATES!

 1. “…dhe kanë rekomanduar vaksinimin për moshat 12 vjeç që kanë probleme shëndetësore.”

  Hec aty, sillni kalamojt me vrap ne rradhe, shpejt.

  80% (sipas numrave qe qarkullojne, po edhe kjo puna e numrave eshte mister) e popullates boterore, qe shkun me vrap si dyrdyla, e hongren haracin, dhe fatkeqsisht na kondicionojne edhe ne pjesen tjeter qe nuk duam te fusim ne trup me detyrim gjona…

  i pyetje kam per kte pjesen qe shkoi me konge e valle me u shpu:
  – a do ju pelqente qe pjesa tjeter t’ju fuste noi trongull ne vrimen e “trupit”, me zor sepse ne mendojme qe e meritoni?

  o dele, o kok tuler

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu