• |
ide | kryesore

Kryen 11 grabitje, arrestohen shqiptarët që ishin kthyer në “tmerr” për Selanikun (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Mediat greke kanë publikuar identitetin e dy shqiptarëve të arrestuar në gusht të këtij viti, të cilët akuzohen për 11 grabitje në disa zona në Selanik.


Ata janë Rigels Upe dhe Kastriot Kryemadhi. Dy të rinjtë shqiptarë kishin kryer të gjitha grabitjet që nga tetori i vitit 2020 deri në korrik të vitit 2021, në zonat Ano Polis, Toumpa, Kalamaria, Sykeon dhe Polichni.


Në momentin e arrestimit ata kishin vënë në shënjestër një banesë në Evomos të Selanikut, por u kapën mat nga policia greke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu