• |
ide | kryesore

Lejuan kultivimin e lëndëve narkotike/ SPAK arreston 9 persona, mes tyre 5 efektivë policie

-Instant, Lajme, Të fundit

Përgjatë operacionit policor antidrogë të zhvilluar ditën e sotme në qytetin e Pukës 9 persona janë vënë në pranga 9 persona ndërsa 4 të tjerë janë shpallur në kërkim. 5 prej personave të arrestuar kanë qenë efektivë policie. Sipas SPAK, policët e arrestuar kanë lejuar të zhvillohen 4 raste të mbjelljes dhe kultivimit të drogës në këtë qytet. Si rrjedhojë e operacionit policior janë sekuestruar 4000 rrënjë gati për t’u mbjellë dhe 80 kg kanabisi.


Ky është operacioni i dytë i kryer në veri që vë në pranga efektivë policie. Kujtojmë se një situatë e ngjashme ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Lezhës, ku u arrestuan 5 efektivë të policisë.


1 Comment

  1. bravo spak e keni myt.. Po Golden resort a e rifilloi aktivitetin ?! Farca Bajra-qijani robt , kremator kthejeni resortin !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu