• |
ide | kryesore

Rëndimi i situatës nga pandemia në Rusi, Putin mbyll gjithçka për një javë

-Instant, Lajme, Planet

Pandemia koronavirus po e detyron Rusinë të reagojë më ashpër dhe të gjejë masa alternative. Presidenti i vendit, Vladimir Putin njoftoi një javë pushim prej 30 tetorit se mundësia e fundit për të frenuar përhapjen e shpejtë të virusit të vend.


Vetëm të mërkurë, autoritetet shëndetësore ruse raportuan për 1,028 viktima nga koronavirusi, shifra më e lartë në Rusi që prej fillimit të pandemisë.


“Tani për tani, është e rëndësishme që të zvogëlohet kulmi i valës së re të pandemisë”, tha Putin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu