• |
ide | kryesore

Video/ Roma turpërohet 6-1 nga Bodo Glimt, disfatë historike e Mourinhos: “Faji im”

-Instant, F1, Sport, Video

Befasuese ajo që ndodhi në Norvegji: në raundin e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Konferencave, Roma ka pësuar një rezultat shumë të rëndë 6-1 kundër Bodø/Glimt, që dominoi nga fillimi në fund falë dygolëshave të Solbakken (71 ‘dhe 80’) dhe Botheim (8 ’dhe 52’) dhe golat e Pellegrinos (78 ’) dhe Berg (20’). Goli i 2-1 provizor të Carles Perez është i padobishëm për kryeqytetasit: ekipi i Knutsen merr kreun e grupit C me 7 pikë.


“Përgjegjësia për këtë humbje është e imja, jam unë që kam vendosur të luaj me këtë ekip”. José Mourinho bën ‘mea culpa’ pas kolapsit të Romës në shtëpinë e Bodo Glimt. “Unë u dhashë mundësinë njerëzve që punojnë shumë, por nuk luajnë shumë dhe u dhashë njerëzve që gjithmonë luajnë mundësinë të pushojnë – shpjegoi trajneri i verdhekuqve, i cili kurrë nuk kishte pësuar gjashtë gola në karrierën e tij – zgjodha formacion me më pak cilësi se ata. Nëse do të mund të luaja gjithmonë me të njëjtët lojtarë do ta bëja, e dija që jemi një skuadër me limite. Nuk kam dyshim se kjo disfatë historike do të lërë një plagë.”


Group A Europa Conference League
HJK 0-5 Maccabi Tel Aviv
FC Alashkert 0-3 LASK
Group B Europa Conference League
Anorthosis 2-2 Flora Tallinn
Group C Europa Conference League
Bodoe/Glimt 6-1 Roma
Group E Europa Conference League
Feyenoord 3-1 Union Berlin
Maccabi Haifa 1-0 Slavia Prague
Group F Europa Conference League
FC Copenhagen 1-2 PAOK FC
Group G Europa Conference League
Mura 1-2 Rennes
Vitesse 1-0 Tottenham Hotspur
Group H Europa Conference League
Qarabag FK 2-1 Kairat Almaty

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu