• |
ide | kryesore

Dua Lipa nderohet me një tjetër çmim në Këshillin Atlantik të Uashingtonit

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja Dua Lipa është vlerësuar me çmimin e Lidershipit të Shquar 2021 në Këshillin Atlantik.


Sipas një njoftimi nga organizatorët, eventi do të zhvillohet me 10 nëntor në auditoriumin ‘Andrew W. Mellon’ në Uashington, DC.Mbrëmja do të shërbejë gjithashtu për të festuar 60-vjetorin e Këshillit Atlantik, i cili promovon udhëheqjen konstruktive të Shteteve të Bashkuara së bashku me aleatët globalë.“Përfituesit e çmimeve të Lidershipit të Dalluar 2021 përfaqësojnë më të mirën e marrëdhënieve transatlantike.Në një moment historik gjatë të cilit sfidat e paprecedentë kërkojnë liderë të jashtëzakonshëm, është privilegj të përshëndes një grup kaq të jashtëzakonshëm të nderuarish” tha Frederick Kempe, president dhe CEO i Këshillit Atlantik, në një deklaratë.Dua  do të nderohet me Çmimin e Drejtuar të Artistëve të Shquar për karrierën e saj muzikore dhe për angazhimin e saj ndaj kauzave filantropike.


 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu