• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Dita nis me vranësira

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës vë territorin shqiptar do mbizotërohet nga kthjellimet dhe kalime vranësirash, të cilat më të theksuara do të jenë në zonën Veriore. Por gjatë pjesës së dytë të ditës ë vranësirat të shtohen gradualisht, KU në orët e vonë të natës do të krijojnë mundësi për reshje të pakta në Zonat perëndimore të vendit.


Temperaturat e ajrit do të rriten me të paktën 2 gradë në mëngjes, por rritje më të lehtë sjellë mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell dallgëzim mbi 3 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu