• |
ide | kryesore

“Squid Game”, së shpejti video-lojë

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi seriali i njohur korean “Squid Game” po përflitet  për realizimin e një video-lojë me përmbajtje të njëjtë.


Sipas mediave të huaja,ideja për një video-lojë është duke u shqyrtuar , por nuk janë ndarë detaje të tjera për mundësitë e krijimit të saj. Rikujtojmë, se seriali u shfaq për herë të parë nënë shtator të këtij viti dhe brenda javës së parë , “Squid Game” u cilësua si seriali më i ndjekur i Netflix me mbi 111 milion shikues.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu