• |
ide | kryesore

Vaksinimi i adoleshentëve/ Komitetit Teknik i Ekspertëve pritet të mblidhet sot

-Instant, Lajme, Të fundit

Komitetit Teknik i Ekspertëve do të mblidhet ditën e sotme për të marrë vendime për një sërë çështjesh siç është ajo e uljes së moshës së vaksinimit anti-COVID, që pritet të bëhet deri në 16-vjeç dhe për vaksinimin e fëmijëve +12 që kanë probleme me shëndetin.


Po ashtu gjatë mbledhjes së sotme pritet të diskutohet për detajet e marrjes së dozës së tretë, fillimin e aplikimit tek qytetarët si dhe kriteret e domosdoshme për t’u vaksinuar.  Ministrja Ogerta Manastiliu tha se të gjitha vaksinat të cilat po qarkullojnë në territorin e Shqipërisë janë të miratuara nga EMA, FDA apo OBSH.3 Comments

  1. ca mut ekspertesh jane keta
    keta lexojne cfare ben bota dhe pastaj dalin sikur kane analizuar situaten
    kush i mban ne fis keta shpellare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.