• |
ide | kryesore

Basha i kthehet Berishës: Do ta shndërrosh PD në bunker për hallet personale!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha në konferencën me gazetarët i është përgjigjur pyetjes nëse do të lejojë mbledhjen e kuvendit kombëtar brenda partisë në lidhje me situatën e krijuar së fundmi.


Basha është shprehur se sa të jetë në kreu të partisë ai, nuk do të ketë asnjë kuvend për të kundërshtuar vendimet e amerikanëve.


Ndër të tjera kryedemokrati ka theksuar se ai nuk do të lejojë ngritjen e institucioneve paralele dhe bunkierëve brenda partisë.

E vërteta është e thjeshtë unë kam thënë se detyra e kryetarit të PD-së është zbatimi i statutit, dhe neni 3 është i qartë. Ndaj kam thënë se kuvend kombëtar që të marrë në shqyrtim vendimet e qeverisë amerikane nuk ka për të pasur sa të jem në krye të saj. Ajo që duhet t’ju habisë ju, është se personi që bërtet statuti, i jep vetes kompetenca që nuk i ka. Sali Berisha nuk ka mbifuqi mbi statutin, për të thirrur ndonjë institucion, dhe statuti ka të përcaktuar, Berisha mund të thërrasë institucione paralele me qëllim për ta kthyer partinë në bunker për halle personale, por jo n ë këtë rast. Institucione paralele dhe bunker nuk thërras dot. Kushdo qoftë ti drejtohet institucioneve të partisë dhe jo bunkerit. Nuk ka njeri që çdo institucion i partisë ka procesverbale për çdo takim dhe për çdo çështje demokratike”, është shprehur Basha.

12 Comments

 1. Si nuk luftove nje here te vetme o mut. Sa shembull i keq do mbetesh. Pas teje sdo mbetet derdymen qe sdo thote “”””””kur deshi llulli per kryeminister po une ca kam me pak????????”””””

  1. 7×7=PIDHI I SAT’EME
   I ke inat shpellaret sepse,njilloj si Edvin Paulina BilalRama,jeni RRACISTE te pa DERMAN.Jeni ANTI VERIORE dhe ANTI KOSOVARE.
   Jeni te pasherueshem….
   “Me rob shtepie…,or taajj!!!”
   Thojme NE shpellaret.

 2. Lulzime Peng Jongu Kuvendi do mblidhet te shkarkoje ty dhe jo te merret me vendimet e SHBA apo dhe ndonje shteti tjeter, dhe kete gje e di dhe bufi prandaj mos dil e bej dorolecin e Ramazonit. Ti mire qe qenke autik por qenke dhe i paftyre

 3. Fragment e marë nga biografija e De Golit (Çërçill ne debat me De Golin ):
  “E pra, dijeni,- ia kthen Çërçilli, De Golit – se sa herë do të na duhet të zgjedhim midis Evropës dhe përtej saj,( Amerikës) ne gjithnjë do të zgjedhim përtej saj ( Amerikën). Sa herë do më duhet të zgjedh midis jush ( De Golit) dhe Rusvletit, unë do të zgjedh Rusveltin.

 4. Ky nuk eshte peng,ky eshte marre ne Kontrate huaperdorje nga Ramsesi deri me 2030 dhe demokratet duhet me shku deri ne Strasburg me prish kete kontrat te cilen Rama do ta mbroj me cdo forme.
  Prandaj bene si i forte ky bashmuti duke bere presion se te perjashton nga PD,o koqe demokratet i rezistuan 1997 e jo me ty qe kur bertet nuk te ngref as ate shokun tend.
  Demokratet i kane rezistu 1997 se kishin ne udheheqje nje super lider jo nje hollandez si ty,hajt pra perdorim te mbare nga Ramsesi

 5. Ku nuk e kupton që ka maru!!!!I duket vetja dhe gangster!!!!Kujton se do e mbrojnë Rama me Amerikën!!!!Ore kaqol po vendosi kongresi në bazë të statusit do ikësh me një këmbë.Do izolojë Berisha Pd për interesat e tij thotë derdimeni. Po ti ça po bën???Po e bën për vete dhe Ramën.

 6. Shoke kemi ne mes tene
  shume armiq e tradheror
  po po mos u qofte thene
  vec se s’kane gje ne dore

  kjo vjershe e poetit kombetar Naim Frasheri duket se eshte shkruar posacerishr per Bashen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu