• |
ide | kryesore

Basha kunjë për Syri Tv: Më dhemb si është katandisur, inshallah kthehet në shpresën e demokratëve prap!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha e quajti një manipulim faktin që deputetët e Partisë Demokratike regjistrohen gjatë mbledhjeve të grupit parlamentar, ashtu siç tha nënkryetarja e PD-së, Grida Duma gjatë emisionit Open në Top Channel. Basha e mohoi këtë fakt, por më pas sulmoi Syri Tv, për të cilin u shpreh se ndjehet keq se si është katandisur sot.


“Një hapësirë mediatike që dikur ka qenë shpresë për demokratët, por që inshallah kthehet sërish siç ka qenë sepse e shoh me dhimbje ku është katandisur” tha Basha. Megjithëse pyetja iu bë Grida Dumës në konferencë nga gazetari i Syri Tv, Basha nuk e la atë të përgjigjej, por e mohoi vetë faktin që deputetët përgjohen.


10 Comments

  1. …PD = SHQUP = ish Sigurimi famekeq i Shtetit = ” te vraret aksidentalisht” : Azem Hajdari , Kosta Trebicka , Gramoz Pashko , Sokol Olldashi etj tutti e m…i , si dhe “ne tentative i vrare” i madhi opinionist Frrok Çupi !! PD , tanime ne shkermoqje e karamoqje totale , idem LSI=LESHELI e Ilir Metes ! Edi Rama , Kryeministri me i suksesshem i te gjitha kohrave ne Shqiperi ! Edi Rama , Kryeminister edhe ne Mandatin qeverises 2025 – 2029 , me mbeshtetjen maximale e Fitore te Sovranit Popull me mbi 80 – 84 deputete te PSocialiste + PSD! Sali Berisha , DASH te ka shpallur NON GRATA familjarisht , nuk ka per te arrestuar , por me pa tjeter ka per te te KONFISKUAR PASURINE qe ke vendosur me KORRUPSION mbi gjakun e Sovranit Popull ! “pleqeri te bardhe Sali Rame Berisha”!

  2. Si Ramazoni si Lulkuqja kane bere shkollen e Sorros dhe nuk e njohin doreheqjen ose turpin.Bile ne 2009 Ramazoni mbas humbjes se zgjedhjeve jo vetem nuk u dorehoq por nuk beri as zgjedhje ne Parti sa per sy e faqe ndersa tani del e na jep leksione demokracie. Hapu dhe

  3. Te Klani jo,te Syri jo,te Topi jo ,ather ne cilin tv do dalesh me percjell mendimet e tua te dhime per ecjen perpara te PD o kryekoqe ne perdorim,apo me deklarata nje here ne muaj.
    Po paske qene per musibet o ish kryetari i pd,paske qene jeshil nga jasht dhe mavi nga brenda.
    Ama kur ngrefosesh dukesh tamam si ai shoku kur bohet gati me peshty ne pus?

  4. E mor Lul “Inshalla” ka kohe qe nuk ka efekt ne shtypin tone. Do vazhdoje si qemoti, lloqe burrash e grash te rrapi i katundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu