• |
ide | kryesore

Kamioni bie në greminë, humb jetën 53-vjeçari shqiptar

-Instant, Lajme, Të fundit

Një aksident i rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Greqi, me pasojë vdekjen e një shqiptari dhe plagosjen e një tjetër shtetasi shqiptar. Mediet greke raportojnë se një kamion është rrëzuar në 60 metra greminë, duke u shkatërruar plotësisht dhe duke i marrë jetën drejtuesit 53-vjeçar.


Ndërkohë, i plagosur ka mbetur pasagjeri në mjet, shqiptari 56-vjeçar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin Kiriaki-Livadhea, në afërsi të fshatit Analipsi, Viotia.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu