• |
ide | kryesore

Si e nderojnë Kate dhe Meghan Princeshë Dianën përmes veshjeve të tyre

-Instant, F1, Paparazzi

Catherine, Dukesha e Kembrixhit dhe Meghan, Dukesha e Sussex-it kanë krijuar secila rrugët e tyre elegante si anëtarë të familjes mbretërore, duke marrë vëmendjen e shtypit të modës dhe duke bërë që rrobat me të cilat janë fotografuar të shiten.


Ndërsa dollapët e tyre janë shumë të ndryshëm, me Kate që miraton elegancën klasike britanike dhe Meghan duke përqafuar elegancën e hijshme dhe moderne, të dyja i kanë bërë “nderim” ndoshta ikonës mbretërore më me ndikim të modës prej tyre: Princeshës Diana.


Që kur hynë në sy të publikut, dukeshat kanë thurur elemente të veshjeve ikonike të vjehrrës së tyre të ndjerë. Për shembull, prirja e Dianës për jakat e Peter Pan dhe bluzat me “V”, janë bërë firma për Kate, ndërsa Meghan ka kanalizuar dashurinë e Dianës për fustanet me figura dhe rrobaqepësi të mprehta.

Lexoni për më shumë se si dyshja i kanë bërë nderim Princeshës Diana përmes zgjedhjeve të tyre të stilit të menduar.

Fustani blu me pika

Veshje materniteti

Tërësia e kuqe Lindo Wing

Veshjet e Zisë

Perlat dhe diademat

Fustane të guximshme me një shpatull

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu