• |
ide | kryesore

Video/ Turpërim në Old Trafford për Ronaldon: Liverpool ‘masakron’ me 5 gola United

-Instant, Sport, Video

Sukses i jashtëzakonshëm për Liverpool në Old Trafford: United u shemb 5-0 nën goditjet e Keita, Diogo Jota dhe tregolëshit të Salah. Reds bënë diferencën që në pjesën e parë duke u kthyer të dytët në Premier League menjëherë pas Chelseat. Humbje surprizë për Tottenhamin, i cili u dorëzua 1-0 ndaj West Ham: goli i Michail Antonio në minutën e 71. Hammers ngjiten në vendin e katërt. Leicester mundi Brentford 2-1 me golat e Tielemans dhe Maddison.


Shuplakë tronditëse në Old Trafford nga Liverpool, i cili në mënyrë efektive e nxorri Manchester Unitedin nga lufta për kampionatin dhe rimori vendin e dytë (-1 nga Chelsea) kundër City. As 5 minuta lojë dhe të kuqtë kaluan përpara: filtri i Milner për Salah i cili i shërbeu Keitas në qendër, me mesfushorin që mposhti De Gean. Mendoi Diogo Jota të sigurojë rezultatin, duke shënuar golin e dytë në minutën e 13, në krosimin e Alexander-Arnold. Cristiano Ronaldo ishte totalisht jashtë loje dhe mund të shihej vetëm në minutën e 22, kur një kundërsulm nga Djajtë e Kuq përfundon me një goditje të pasaktë nga ylli portugez.


Një goditje e fortë nga Greenwood detyroi Alisson të bëjë ndërhyrjen vendimtare mes shtyllave, ndërsa në frontin e kundërt, De Gea shpëton skuadrën e tij nga kapitullimi, duke hipnotizuar Salah. Por goli i egjiptianit shtyhet vetëm për në minutën e 38′: Keita shërbeu për numri 11 që firmos 0-3 e çmendur në Old Trafford. Ka ende kohë për golin e dytë personal të Salah, i pashqetësuar në sugjerimin e Diogo Jotas, përpara pushimit. Salah bën tris me një prekje inteligjente duke mposhtur sërish De Gean, që bëri cmundi ndaj Henderson. 0-5 dhe errësirë e plotë për United: goli i flamurit i Ronaldos anullohet nga VAR, që ndërhyri edhe për të kuqen direct ndaj Pogba, për një faull të rëndë ndaj Keita. Djajtë e Kuq zhyten tani në -8 nga maja e renditjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu