• |
ide | kryesore

Ye (Kanye West) , së shpejti një shkollë të re me emrin e mamasë së tij

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperi Kanye West, i cili së fundmi ndërroi zyrtarisht emrin e tij në Ye, do të hap së shpejti një shkollë të re të cilës do t’i vendosë emrin e mamasë së tij.


Sipas mediave, shkolla do të quhet “Donda Academy” dhe do të jetë një ndërthurje mes besimit dhe basketbollit.Akademia e re do të hapet në Kaliforninë Jugore, madje është rënë dakord që në këtë shkollë të transferohen disa prej basketbollistëve më të vlerësuar të shkollave të mesme në SHBA.Gjithashtu, ‘Donda Academy’ ka planifikuar ndeshjen e parë. Ajo do të luajë në turneun e basketbollit të djemve The Battle në Dallas më 12 nëntor në Coppell High.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu