• |
ide | kryesore

3 emra të njohur të ekranit në gare për të luajtur James Bond

-Instant, Paparazzi, Slider

Një ndër personazhet imagjinarë më të famshëm në historinë e kinemasë është padyshim James Bond.


Filma të shumtë dhe disa aktorë të ndryshëm me mjaft famë kanë përjetësuar legjendën 007 ndër vite, përfshirë Sean Connery, Roger Moore, Pierce Brosnan. Daniel Craig është ylli i fundit që ka interpretuar Bond-in për vite më radhë.


Kur prodhuesit i ofruan këtë rol, Daniel nguroi të shfrytëzonte mundësinë që padyshim, vjen një herë në jetë.

Aktori i famshëm ishte mjaft i shqetësuar për pasojat që ky vendim mund të sillte për familjen e tij. Sipas John Maybury, kjo ishte një zgjedhje mjaft e vëshitrë pasi në atë kohë e bija e tij ishte vetëm 12 vjeçe. Kishte implikime si në jetën personale ashtu edhe në fushën e tij profesionale. Nuk mendoj se dikush mund të përgatitet për realitetin e famës derisa ta përjetojë atë. Por ajo që i thamë ishte: “Ka jetë pas Bondit”.

Ndërkohë në garë për të luajtur James Bond-in e ardhshëm janë tre emra mjaft të njohur, Jamie Dornan, Régé-Jean Page dhe Henry Cavill.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu