• |
ide | kryesore

Izraeli miraton paketën 4.8 miliardë dollarë për krizën klimatike

-Instant, Arkiva, Planet

Qeveria Izraelite ka miratuar një paketë prej 4,8 miliardë dollarë për krizën klimatike.


Programi i miratuar në samitin klimatik në Glasgow përfshin 14 ministri dhe do zbatojë strategjinë e Ministrisë së Mbrojtjes së Mjedisit për të zvogëluar emetimet e karbonit.


Ky plan masash përfshin zhvillimin e teknologjisë inovative për të reduktuar emetimet e gazeve serrë, përgatitjen për pasojat e ndryshimeve klimatike , përmirësimin e trajtimit të mbetjeve organike si edhe fonde për kalimin e transportit publik në automjete elektrike dhe përmirësimin e infrastrukturës së biçikletave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu