• |
ide | kryesore

Kërkohej nga interpoli, arrestohet dibrani që fshihej prej 10 vitesh në Shijak

-Instant, Lajme, Të fundit

Blerim Troca, nga Dibra është arrestuar nga policia pasi prej 10 vitesh kërkohet nga Interpoli dhe Tims. Ai është arrestuar në Shijak ku qëndronte i fshehur prej 10 vitesh.


Troca ishte shpallur në kërkim pasi ishte dënuar nga gjykata e Santa Maria në Itali për “marrëdhënie me dhunë me të mitur”.


Tashmë pritet të nisin procedurat për ekstradimin e tij drejt shtetit italian, ku do të vuajë dënimin e vendosur nga togat e zeza në Itali.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu