• |
ide | kryesore

Kristen Stewart: Kam vetëm pesë filma të mirë në karrierë

-Instant, Paparazzi, Slider

Kristen Stewart e di se jo çdo film në të cilin është shfaqur ka qenë një hit.


Në një intervistë me The Sunday Times, aktorja 31-vjeçare, e cila luan Princeshën Diana në filmin e radhshëm biografik “Spencer”, rrëfeu se i pëlqenin disa nga dhjetëra filmat që ajo ka punuar gjatë gjithë karrierës së saj.


“Kjo është një goditje totale. Unë ndoshta kam bërë pesë filma vërtet të mirë, nga 45 ose 50 filma? Për të cilët them,” Uau, ai person bëri një punë të bukur!”, tha Stewart.

 Ndër filmat e saj të preferuar, tha ajo, janë ata të regjisorit Olivier Assayas, si “Clouds of Sils Maria” dhe “Personal Shopper”, shkruan People. “Duhet të shikoj listën time të kreditit. Por ato janë pak. Por kjo nuk do të thotë se jam penduar për përvojën e krijimit të tyre”, vazhdoi tutje aktorja. Stewart tha se ajo “ishte penduar vetëm që tha po për disa filma”. Edhe pse nuk ishte mbi rezultatin, por përkundrazi se nuk ishte aq argëtues t’i realizosh.

“Më e keqja është kur je në mes të diçkaje dhe e di se jo vetëm që ndoshta do të jetë një film i keq, por të gjithë po presim të përfundoi”, shpjegoi ajo. Kur iu kërkua të tregonte se cilët filma e bënë atë të ndihej ashtu, Stewart refuzoi të përgjigjej.

“Jo! Unë nuk jam një person i keq – nuk do t’i them emrat në publik”, tha ajo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu