• |
ide | kryesore

Misteri i vdekjes së katër rusëve, vijon të ruhet me policë pjesa e Spa-së tek hoteli

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria shqiptare është ende në fazën e verifikimeve lidhur me vdekjen e mistershme të 4 turistëve rusë në resortin në Qerret mbrëmjen e 15 tetorit 2021.


Mësohet se prokuroria ka bllokuar pjesën e SPA-së së hotelit. Ajo ruhet nga efektivë të policisë. Ndërkohë nuk kanë dalë ende rezultatet e klorit dhe të ujit që janë përdorur në këtë SPA. Këto analiza janë vendimtare ndërsa pritet dhe një ekspertizë shtesë nga shteti rus.


Trupat e katër shtetasve rusë u gjetën në saunën e hotelit “Gloria Palace”në Qerret.

Nga raportet paraprake dyshohet se vdekja e tyre ka ardhur nga asfiksimi.

Viktimat ishin çifti i bashkëshortëve Natalya Burenkova, 58 vjeç dhe Sergei Burenkov, 60 vjeç si dhe vajza e tyre Ekaterina Burenkova 31 vjeç me bashkëshortin e saj Nikita Belousov, 37 vjeç.

Më 22 tetor familjarët tërhoqen trupat e pajetë të 4 turistëve rusë.

2 Comments

  1. Ku i keni pamjet e “turistve” duke hyre ne spa apo diku tjeter ne hotel.? Pse pritet ekspert rus me pa sa klor ka pishina???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu