• |
ide | kryesore

Berisha në Kavajë: Basha “zjarrfikës”, thirrje deputetëve të refuzojnë marrëveshjen me Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha është pritur me ovacione në Kavajë, nga ku e ka quajtur Lulzim Bashën “peng” dhe “zjarrfikës” të opozitës. “Por a jemi ne për zjarrfikës?” ishte pyetja e Berishës që shkaktoi thirrjet në kor të demokratëve, për të vazhduar me thirrjet për protesta “deri në rrëzimin e Edi Ramës nga pushteti”.


Edhe në takimet e tjera të Foltores, Berisha ka folur për një opozitë të ashpër kundër mazhorancës, duke denoncuar ato që i quan “tratativa të fshehta” dhe “marrëveshje të turpit” mes Bashës dhe Ramës.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu