• |
ide | kryesore

Gjykata në Francë pranon procesin: Berisha në gjyq me Blinken

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë takimit të Foltores në Kavajë, Sali Berisha njoftoi se një gjykatës i Parisit pranoi kallëzimin e tij për Sekretarin e Shtetit, Entoni Blinken për shpifje.


“Gjykata e Parisit pranoi kallëzimin tim. E ftoj Sekretarin e Shtetit Entoni Blinken të paraqesë çdo provë, çdo fakt, çdo dokument që ka ndaj meje. Por nuk ekziston” tha Berisha, që la të kuptohet se në Francë do të nisë një proces për akuzën e tij për shpifje ndaj Sekretarit të Shtetit amerikan.


11 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA DHE FRROK CUPI SONTE NUK DO JA FUSIN KARIN NE BYTH NJERI TJETRIT

 2. Mo e ruaj fare se do vije bileqeni ne france per ty.
  Po mire mo loqe 30 vjet ne maje te fikut nuk mblodhe dot ca material per shantazhuar amerikanet, mjafton te kishe ca per keta majmunat e tyre si ne PS edhe ne PD.
  Me Stresin edhe baben e Stresit do e trembesh ameriken? Nuk jane Ramiz Alia ata.
  Turp se e ke pasur shikun ne dore shumicen e kohes keto 30 vjet.

 3. GREG KRISTAQ RAMA TALL KAT ME ZAGARIN E MJERUAR SHQELMUAR DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT LLAPEN NE BYTH SALI BERISHES DHE KARIN NE BYTH EDI RAMES

 4. Pas 92 se kam dashur aspak Berishen po sot e mbeshtes sepse po tregon se duhet te jete nje vend i pavarur. Kane mbi 12 vjet qe ishte kthyer i gjithe shteti ne minj kavie te Amerikes. Bravo Berishe.

 5. Shtepija e shqiptarit eshte e mikut,por miku duhet te mbaj vendin e tij jo te behet zot i saj,Doktori po tregon se nje lider i fort duhet me i thone mikut te dua dhe respektoj por ketu zot jane shqiptaret dhe ata vendosin se cfare dhe si duan ta ndertojne kete vend te bekuar nga Zoti por qe njerzit jane te mallkuar.

 6. Imagjino te kete mor p$$$re Blinkeni dhe ta denoncoje Sala.

  Ne c’fare bote muti jetojme e ku e kane cuar planetin globalist k… sa te degjojme pallavra si keto.

  Forca Sal, o do ta hash ose ti do te fitosh. e do hajne mut te gjithe llapaqenet e paguar me llap kunder teje 🙂

  1. Cfare ka ngrene Sala?Ai i ka bere 77 vite.Edhe nja 5-6 vjet do jetoj dhe nuk i rruhet palla as per Amerike dhe as per Rusi.Sala e shumta 82-83 vjec dhe niset per ne boten tjeter.Don vetem te mbroje emrin e vet dhe po ben cirk me kundershtaret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu