• |
ide | kryesore

Sërish akuza për Kylie Jenner

-Instant, Paparazzi, Slider

Kylie Jenner është akuzuar edhe një herë për “blackfishing” pasi postoi video ku dukej me një ton më të errët të lëkurës se zakonisht.


Ylli i “Keeping Up With the Kardashians” mori reagime të mëdha nga fansat, të cilët e akuzuan për “blackfishing” – një term modern që përdoret kur personazhet publikë të bardhë ndryshojnë pamjen duke u dukur me ngjyrë, përmes grimit, fotoshopit apo edhe kirurgjisë plastike.
“Është e qartë që ajo po përpiqet të duket e zezë”, -shkroi dikush dhe shumë të thjerë ranë në një mendje.


Një tjetër shkroi në Twitter: “Mendova se ishte Beyonce në shikim të parë”.

“Pse duket ngjyra e lëkurës së saj kështu?” -komentoi dikush tjetër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu